İptal ve İade Şartları

Sipariş İptal ve İade Şartları

Siparişinizi oluşturmanızın ardından 1(bir) saat içerisinde hesabım sayfanız üzerinden iptal talebi açabilirsiniz.

Siparişlerim menüsüne gelerek ilgili siparişinizin içinde yer alan ‘’İptal Talebi Yap’’ butonuna bir kez tıklamanız yeterlidir.

Ücret iadeniz sipariş durumunuz İptal Edildi göründüğünde eş zamanlı olarak gerçekleşmektedir. Kartınıza yansıması bankadan bankaya değişebilmekle birlikte birkaç gün içinde gerçekleşmekte olup, detaylı takibini bankanızdan sağlayabilirsiniz.

Eğer, ‘’İptal Talebi Yap’’ butonunuz aktif değilse, 1(bir) saatlik iptal talep süreniz dolmuş demektir. Bu durumda, iptal yapılamayacaktır ancak aşağıda istisnaları belirtilen haller dışında kargo tarafından getirilen siparişi teslim almamanız veya teslim alarak İADE/CAYMA prosedürünü yerine getirmeniz halinde iade işlemleri gerçekleştirilecektir.

 

Sipariş İade Talebi / Cayma Hakkı İşlemleri :

Tüketicinin Korunması Hakkında Mevzuat gereği TÜKETİCİ, Mesafeli Satış Sözleşmesi'nden 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir.

Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise TÜKETİCİ' nin veya TÜKETİCİ tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak TÜKETİCİ, sözleşmenin kurulmasından malın teslimi tarihini takip eden 14(Ondört) günlük süre içinde belirtilen şartlara haiz olmak üzere cayma hakkını kullanabilir.

 

Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

1.Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, TÜKETİCİ' nin veya TÜKETİCİ tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,

2.Birden fazla parçadan oluşan mallarda, TÜKETİCİ' nin veya TÜKETİCİ tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,

3.Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, TÜKETİCİ' nin veya TÜKETİCİ tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.

 

Ancak aşağıda cayma hakkının istisnaları sayılmış olup, özellikle KİŞİYE ÖZEL oluşturulan ve/veya GIDA ürünü alan müşterilerimiz için;

Müşteri, iş bu şartları ve mesafeli satış sözleşmesini onaylaması ile 27 Kasım 2014 Tarih, 29188 Sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ nin Cayma hakkının İstisnaları Başlıklı 15. Maddesi gereği;

Niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan bir gıda ürünü olması, 

hem süreli bir işlem olması hem Müşteri talebine istinaden alınan sipariş gereği temin ve 3. Kişilere de taahhütlerde bulunulması nedeni ile cayma hakkını kullanamayacağını kabul eder.

 

İade için yapmanız gerekenler sırasıyla aşağıdaki gibidir ;

E-ticaret sayfamızdan alınan ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının bozulmamış ve ürünün mutat kullanım haricinde kullanılmamış olmalıdır.

İade edeceğiniz ürünü faturanız ve bu İADE KODU ile birlikte Yetkili Kargo’ ya veya İnternet sitesinden görülen anlaşmalı diğer kargo şirketlerine ücretsiz olarak teslim edebilirsiniz.

Siparişinizin tamamı iade olacaksa faturanızın her iki nüshasını da, siparişinizde sizde kalacak ürünler varsa, sadece ilk nüshasını göndermeniz yeterlidir.

Mağazalardan iade ya da değişim ile ilgili herhangi bir işlem gerçekleştirilememektedir.

İade gönderiniz depomuza ulaştıktan sonra 7(yedi) iş günü içerisinde ücret iadeniz sağlanmaktadır.

*Hafta sonları ve resmi tatil günleri iş günü değildir.

İade gönderisinin hatalı adrese ulaşması sonucu, depomuza teslimat süresi değişebilir.

İade süresi gönderimi sağladığınız tarihten itibaren değil, depomuza ulaştığı tarihten itibaren başlar.

 

İade gönderisi sizin tarafınızdan gerçekleştirildiği için gönderimi sağladığınız kargo firmasından/şubesinden takip numaranızı siz talep edebilirsiniz.

Bu numara ile gönderi takibi ve teslimat tarihini kontrol edebilirsiniz.

 

Ücret iadeniz gerçekleştiğinde üye mail adresinize bilgi maili gönderimi sağlanmaktadır.

*İade edilmek istenen ürün ile birlikte orijinal fatura, irsaliye (Tüketici’ de bulunan bütün kopyaları) ve iade sebebini de içeren bir dilekçe gönderilmesi gereklidir.

*Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, teknik destek alınması ve devamında uygun ürünün tespiti ile sipariş verilmesi gerekmektedir.

*Gizli ayıplar dışında ürün iade taleplerinin, ürünün Müşteri tarafından teslim alınmasından itibaren 14 (Ondört) gün içerisinde yapılması gerekmektedir.

 

İadeler mutlak surette ürünün orijinal kutusu ve/veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

(Orijinal kutu/ambalaj, eğer teslimat aşamasında mevcutsa ürünün kendi kutusu yada ambalajıdır. Siparişinizin teslim edildiği koli değildir.)

 

TÜKETİCİ aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

1.Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

2.TÜKETİCİ'nin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

Örn. (Bant, perde ve benzeri ölçü verilerek alınan, tüketiciye özel imal edilen ya da dikilen yada satışa arzındaki durumu Tüketici talebine istinaden değiştirilen, kişiye özel uyarlanan ürünler)

3.Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

4.Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

5.Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

6.Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

7.Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

8.Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya TÜKETİCİye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

9.Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, TÜKETİCİ'nin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

10.Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örneğin orijinal kutu/ambalajı yırtılmış, farklı bir kutu/ambalaj içerisine konulmuş,

kutu/ambalaj üzerine kargo etiketi/gönderi yada sair bilgiler ayrıca yapıştırılmış ve/veya ambalaj/kutu koli bandı ile bantlanmış veya üzerine yazı yazılmış koli/ambalajlı ürünler kabul edilmemektedir),

ekonomik değerini/tekrar satılabilme özelliğini kaybetmiş, bir kez dahi olsa kullanılmış, herhangi bir şekilde hasar verilmiş, herhangi bir şekilde Satıcıdan kaynaklanmayan nedenler ile

başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan vb. ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

İade İşlemleri

Yukarıda belirtilen şartlara uyan iade talebi hususunda Tüketici;

*Ürünün orijinal ambalajının hasar görmesini önleyecek şekilde (ürün,fatura irsaliye vb. ile birlikte) "Sağlam bir mukavva kutunun yada benzeri ambalaj yada

Kargo Şirketinden temin edilecek uygun nitelikte Kargo ambalajı içine koyarak fatura/irsaliye üzerinde yazılı iade adresine gönderilecek,

*Usulüne uygun iade firmamıza ulaştığında, talep İade bölümü tarafından incelenecek,

*İade sebebi ve ürünün durumu da değerlendirilerek gerek duyulur ise ürün, yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test/kontrol amacı ile gönderilecek,

*Tüketici/Müşteri iade talebi, yukarıda belirtilen şartlara ve ilgili yasal mevzuata uygun ise iade işlemi/süreci başlatılacaktır.

*İade süresi 3(üç)-7(yedi) gün arasında değişmektedir. İade departmanı tarafından incelenen iade için Müşteri/Tüketici ile irtibat sağlanarak,

tercihine göre yeni ürün gönderimi , para iadesi işlemlerinden biri gerçekleştirilir.

İş bu iade işlemleri kapsamında belirtilen koşulları sağlamayan iade talepleri kesinlikle kabul edilmeyecek/alınmayacaktır ve Müşteriye/Tüketici’ ye iade edilecektir.

 

TÜKETİCİ'nin "Alışveriş Kredisi" ile ödeme seçeneğini seçmesi halinde, TÜKETİCİ, Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi Sözleşmesi'nden cayma hakkının, Banka ve TÜKETİCİ arasındaki Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

TÜKETİCİ'nin, SATICI ile imzaladığı işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi'nden cayması, Banka ile arasındaki Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi Sözleşmesi'ni otomatikman SONA ERDİRMEYECEKTİR.

TÜKETİCİ'nin, Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi Sözleşmesi'nden cayması için cayma talebini Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi Sözleşmesi'nde belirtilen süreler içerisinde, yine Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi Sözleşmesi'nde öngörülen usule uygun olarak kredi veren Banka'ya yöneltmesi gerekmektedir.

Bu kapsamda, TÜKETİCİ tarafından Banka'ya yapılması gereken bildirimin hiç yapılmaması veya geç yapılması durumunda ya da Banka ile TÜKETİCİ arasındaki kredi ilişkisi ile ilgili SATICI'nın hiçbir sorumluluğu doğmayacaktır.

 

Adı Soyadı

E-mail

Tarih

İmza/Onay

 

 


İade ile ilgili detaylı teknik bilgiler, güncel mevzuat çerçevesinde aşağıda açıklanmıştır:

Yedek Parça ürünlerinin iadesi hakkında
Üzerindeki jelatin sökülmüş ya da hasar görmüş, ithalatçı firmanın garanti etiketlerinin yırtılmış ya da hasar gördüğü, lehimlenmiş,

filmli ürünlerin filmlerinin zedelendiği yada çıkarıldığı ürünler iade kabul edilmemektedir.

 

Beğenmediğiniz ürünlerin iadesi hakkında
Satın aldığınız ürünü beğenmemeniz durumunda ürünün size ulaşmasından itibaren 14 gün içerisinde iade talep edebilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürünü yetkili kargo firması  ile anlaşma kodumuzu kargo görevlisine iletmek kaydı ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

Beğenmediğiniz ürünü farklı bir ürünle değiştirmek isterseniz İade / Değişim formunda mutlaka belirtmeniz gerekmektedir.

 

Arızalanan ürünler hakkında
Satın aldığınız tüm ürünler, ithalatçı veya üretici firmaların garantisi altındadır.

Ürünlerle ilgili herhangi bir arıza olması durumunda markaya ait teknik servis ile irtibata geçebilirsiniz.

Kullanıma bağlı olarak zarar görebilen ürünler için  kontrol ve test aşamasından sonra iade veya değişim işlemine karar verilir.

 

Nakliye sırasında zarar gören ürünler hakkında
Satın aldığınız ürün nakliye esnasında zarar görmüş ise kargo görevlisine hasar tespit tutanağı yazdırımalısınız ve ürünü teslim almayınız.

Kargo paketi zarar görmüş, delinmiş, yırtılmış ve ıslanmış siparişlerinizi kargo görevlisi önünde açıp ürünlerde herhangi bir zarar olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Zarar varsa kargoyu kesinlikle teslim almadan tutanak ile iade ve değişim talebinde bulunabilirsiniz.

 

Paketi zarar gören ürünlerin iadesi hakkında
Satın aldığınız ürünleri size gönderilen paketlerinde iade etmeniz gerekmektedir.

Orijinal ürün paketine zarar verilmesi, orijinal ürün kutusunun gönderilmemesi, kutunun üzerine kargo bantları ve kargo etiketleri yapıştırılmış olması durumunda ürün bedelinin %20’si kadar paket kesintisi yapılabilir.

 

İade / Değişim yapılamayan ürünler
Tek kullanımlık ürünlerde, her türlü yazılımsal ürünler, kimyasallar gibi paketi açıldığında işlevini yitiren ürünler.

Simkart takılmış her türlü gsm tabanlı cihaz. yedek parçaların açıkta test etmek dışında cihaza montajının yapılıp söküldüğü takdirde.

Alıcıya özel hazırlanan ürünlerde iade / değişim yapılamamaktadır.

 

Para İadesi
Para iade işleminiz, iade talebinizin geçerli olması sonucunda, iade ettiğiniz ürünlerin bize ulaşmasından itibaren en geç 7 işgünü içerisinde yapılır.

İade edilecek tutarın hesabınıza geçmesi, siparişinizi oluştururken kullandığınız ödeme şekline göre ilgili bankanızın uygulamalarına göre farklılık göstermektedir.

 

Tek Çekim Kredi Kartı ile ödenen siparişlerde
Tek Çekim Kredi Kartı ile yaptığınız ödemelerde geri ödemeniz hesap dökümünüzde görünmektedir.

Bu süre bankanızla ilgili olup hesap kesim tarihinize göre değişiklik göstermektedir.

Detaylı bilgi almak için bankanız ile görüşebilirsiniz.

 

Kredi Kartı ile taksitli ödenen siparişlerde
Kredi Kartı ile taksitli yaptığınız ödemelerde, seçmiş olduğunuz vade karşılığında ödemeniz gereken aylık tutar,

her ay hesap dökümünüzde bankaların uygulamaları çerçevesinde artı bakiye olarak eklenir.

Örnek olarak aylık 10 TL taksitle bir ürün satın aldıysanız, siparişinizin iptal edilip paranızın iade edilmesi durumunda,

seçtiğiniz taksit sayısı süresince hesabınıza artı (+) 10 TL bakiye eklenir.

Bu işleyiş tamamen banka uygulamaları ilgili bir durumdur.

 

Kapıda Ödeme siparişlerinde
Kapıda ödeme seçeneği ile satın aldığınız ürünü iade etmek isterseniz,

İade / Değişim formunda IBAN Numarası ve Banka Bilgileri kısmını mutlaka doldurmanız gerekmektedir.

Ödemenizi yaparken yararlanmış olduğunuz Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli  iade edilememektedir.

 

Mobil ödeme siparişlerinde
Mobil Ödeme ile yaptığınız alışverişlerde para iadesi siparişi yaptığınız telefon hattına iade edilememektedir.

Bu nedenle İade / Değişim formunu doldururken IBAN numaranızı da yazmanız gerekmektedir.

 

EFT/Havale ile ödenen siparişlerde
Ödemenizi EFT/Havale yolu ile yapmanız durumunda para iadesi, İade / Değişim formunda yazacağınız IBAN numarasına yapılmaktadır.

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı